مشاوره مالیات ، بیمه و خدمات حسابداری

مشاوره مالیاتی چیست؟

به منظور نماینده مالیاتی ثبت شده است یا بهتر است بگوییم که یک حسابدار رسمی گواهی ثابت شده است .یک فرد دارای تخصص حسابداری که تشکیل شده از کد مالیات پیچیده است  و از این علم و تخصصی که دارد در زمینه ی کمک به مالیات دهندگان برای کم شدن بار مالیاتی خود استفاده میکند.

او به کسانی که جزو پرداخت کنندگان هستند کمک میکند تا میزان مالیات خود را درک کنند.البته تفافتهای زیادی بین طبقات مختلف مشاورین مالیاتی  وجود دارد.

چگونه میتوانیم یک مشاوره مالیاتی خوب پیداکنیم

ما با تحقیق بر پرونده کاری یعنی سوابق کاری مشاوره های مختلف میتوانیم به این باور برسیم که اقای ایکس یا خانم ایکس میتوانند مشاوره مالی خوبی در زمینه کاری ما باشند .

حال باید از خودمان پرسش داشته باشیم که چرا ما به مشاور مالیاتی نیاز داریم و او باید چه ویژگی هایی داشته باشد .مشاور مالی و اعتباری خوب میتواند مبلغ بسیاری را مصرف کند که در غیر این صورت به جیب برود دلیل خوبی برای این احساسات وجود دارد مشاورین مالیاتی دارای مهارت بالا برای درک کد مالیات بزرگ و عظیم پیچیده و اغلب گیج کننده هستند.

همچنین میتواند افراد  و شرکت ها را به مالیات مزایای مالیاتی علاوه بر باز پرداخت واقعی مالیات .مشاور مالیاتی در زمینه های کلیدی مانند بازنشستگی .برنامه ریزی املاک .مدیریت سرمایه گذاری و برنامه ریزی کسب و کار کوچک هدایت میکنند.

و علاوه بر این اتفاقهای مهم زندگی مانند تولد یک نوزاد یا خرید خانه یا همچنین ازدواج ممکن است عاملی باشد که در ان مصرفکنندگان میتوانند پول خود را در صورت ترک با مشاوره مالیاتی حرفه ای ترک کنند.

با هدفها و نیاز های منحصر به فرد خود شروع کنید به فرض مثال:

شما به طور کلی تنها با کمک اماده سازی مالیات خود به کمک نیاز دارید .

در امر مشاورین مالی چندین راه وجود دارد

مشاوره مالیات رایگان

مشاوره مالیات شرکتی

مشاوره مالیات انلاین

مشاوره شرکتی(تغییرات شرکتها

ثبت شرکت در مناطق ازاد تجاری

ثبت برند و ثبت علامت تجاری

خرید و فروش برند و ثبت برند

ثبت طرح صنعتی

ثبت اختراع

تشکیل پرونده مالیاتی  و دریافت کد اقتصادی

تنظیم اضهارنامه مالیاتی عملکرد)

مشاوره مالیاتی رایگان چیست؟

امور مربوط به مشاوره در هر زمینه ای که باشد همواره دارای هزینه های بعضا بسیار زیادی هستند که هر شخصی توان پرداخت آنها را ندارد به همین منظور بسیاری از افراد مایلیند تا به آنها مشاوره رایگان ارائه شود. یکی از بخش هایی که بسیاری از افراد به دنبال دریافت مشاوره در رابطه با آن هستند امور مالیاتی می باشد. تیم الو مالیات با دارا بودن کارشناسان خبره در زمینه امور مالیاتی توانایی این را دارد که به صورت حرفه ای به شما عزیزان مشاوره مالیاتی رایگان ارائه نماید تا شما بتوانید به خوبی امور مالیاتی خود را رفع و رجوع نمایید. برای مشاوره مالیاتی رایگان کافی است با شماره های موجود بر روی وکیل مالیاتی سایت تیم الو مالیات تماس گرفته و نسبت به دریافت مشاوره اقدام نمایید.

در اصل یک معنی میتوانیم داشته باشیم برای اینکه مشاوره مالی و مالیاتی کیست؟

در پاسخ به این سوال که یک مشاور مالی و مالیاتی کیست و چه فعالیتی­ در واقع نقش مشاور مالی، اداره کردن منابع مالی و مصارف یک شرکت است. مدیر یا مشاوری مالی، سعی می‌­کند با رصد مصارف مالی و هزینه‌­ها و تعریف میزان هزینه­‌های مختلف در یک شرکت، میزان سود آن ­را به حداکثر رسانده و هزینه­‌ها را به پایین­­ترین سطح ممکن کاهش دهد. از منظر حقوقی نیز، یک مشاور مالی باید به روشی عمل کند که سود شرکت، در مدت کوتاهی به حداکثر رسیده و ثروت سهامداران نیز در دراز مدت، به بیشینه حالت خود، ارتقاء یابد. البته از نظر حقوقی، انتخاب این شخص بسیار اهمیت دارد و انتخاب او، به سادگی استخدام یک حسابدار نیست.

وظیفه ی یک مشاور مالی چیست؟

یک مشاور مالی با تجربه و موفق، به مدیران ارشد شرکت در زمینه افزایش سود مشاوره می­‌دهد.

صیانت از مسیر مالی درست شرکت از جمله کارهایی است که یک مشاور مالی با تجربه انجام می­‌دهد.

یک مشاور مالی از منظر حقوقی به تهیه صورت­‌ها و گزارشات مالی می­‌پردازد. این صورت­‌های مالی برای تسلیم به مراکز قانونی و مدیران ارشد شرکت تهیه می‌­شوند.

مشاور مالی مسئول نظارت بر مسائل مالی شرکت است. به این خاطر که، از قانونی بودن آن‌ها کسب اطمینان نماید. از منظر حقوق، ارزش این مسئولیت قابل چشم­پوشی نیست.

مسئولیت نظارت بر کارکنانی که وظیفه دارند گزارشات مالی را عرضه دهند نیز، بر عهده مشاور مالی شرکت است.

مشاور مالی به مدیران عالی شرکت کمک می‌­کند تا تصمیمات درست اتخاذ کنند.

توتناییها و مهارتهای یک مشاور مالی چیست؟

یک مشاور مالی و مالیاتی با تجربه باید اطلاعات حقوقی کافی داشته باشد تا بتواند مطالبات شرکت را به سرانجام برساند.

روابط عمومی بالا می­‌تواند یکی دیگر از توانا­یی­‌های یک مشاور مالی موفق است. این روابط عمومی برای شروع مذاکره با مشتریان جدید بسیار مورد نیاز است.

وقتی شخصی به عنوان مشاور مالی، وارد یک واحد تجاری می­‌شود، باید بتواند به صاحبان آن واحد، نحوه شروع کردن یک فعالیت مالی را نشان دهد. یعنی به آن­ها راه­کارهای بدهد که در کار تجاری خود دچار ضرر و زیان نشوند. جلوگیری از زیان از منظر حقوقی بسیار اهمیت دارد.

یک مشاور مالی، نحوه انجام یک بازاریابی را متناسب با نیاز شرکت، به مدیرعامل آن ارائه می­‌کند. گاهی مدیران شرکت، به نوعی بازاریابی و تبلیغات، روی می­‌آورند که متناسب با روال شرکت نیست. به همین خاطر هدایت مسیر این بازاریابی از جمله توانایی­‌هایی یک مشاور مالی مناسب است. این موضوع را می‌توان در حیطه حقوقی نیز پیگیری کرد.

میزان تفاوت مشاور مالی و مالیاتی در حرفه های مختلف؟

توجه به این موضوع مفید خواهد بود که مشاوران مالی شرکت­‌ها، به صورت گروهی فعالیت دارند. کاری که از نظر حقوقی نیز مفید است. به همین خاطر این مشاوران، پیشنهاداتی، متناسب با حیطه کاری هر شرکت به آن عرضه می­‌دارند. به عنوان مثال مشاور مالی یک شرکت صنعتی، مشاوره­‌هایی در زمینه محاسبه مبلغ تمام شده یک کالا یا محصول ارائه می‌­دهد. از طرفی، یک مشاور مالی که در حیطه دولتی فعالیت می­‌کند، مشاوره­‌هایی در زمینه تخصیص بودجه و ثبت و کنترل آن به مدیران آن ارائه می­‌کند. آگاهی این مدیران به مسائل حقوقی نیز، می­ت‌واند برای شرکت­هایی مختلف بسیار مفید فایده باشد.

در پایان توصیه می‌گردد جهت انجام و رسیدگی به فعالیت های حقوقی مالی و مالیاتی شرکت خود حتما با یک وکیل با تجربه در این زمینه مشورت کنید، جهت دریافت خدمات زیر می‌توانید روی وینداد حساب باز کنید:

ارائه خدمات مشاوره حقوقی در موضوعات مالیاتی و انجام امور مالیاتی شرکت ها و اشخاص حقیقی و حقوقی

ارائه خدمات مشاوره حقوقی جهت دریافت کد اقتصادی

طرح شکایت در دیوان عدالت اداری

در نهایت با جمع بندی به این شکل مقاله را به پایان میرسانم انتخاب یک مشاور مالی خوب تاثییر بسزایی در موفقیت در حیطه ی کسب و کارتان خواهد داشت.البته انتخاب  مشاوری کاردان و کارامد که حتما سابقه ی کاری درخشانی را برای خود رقم زده است.